středa 23. srpna 2017

Povídání o magickém kroužku

Jsou háčkaři, kteří na tzv. magický kroužek nedají dopustit. pravda, na určité výrobky se hodí dokonale, ale od jisté doby se mu vyhýbám jako čert kříži. pokud ho špatně zajistíte, na místě časem vznikne dírka.


Když to jde, radši začínám kruhové kousky klasickým kroužkem z řetízku, spojeného pevným okem. Pak se do něj pokouším nacpat všechny nezbytné sloupky a mnnohdy mi nezbyde, než párat.


Toho bych se při použití magického kroužku vyvarovala. Stačilo by nechat si dostatečně dlouhý koneček příze a mohla bych přidávat sloupky do nekonečna. Vzápětí už bych jenom za koneček zatáhla, kroužek by se uzavřel a ještě bych si mohla regulovat, jak velký prostor uprostřed zůstane. Následně stačí jenom ocásek příze zapošít, zajistit uzlíkem a přebytek odstřihnout.


Přijde mi to jako zbytečné plýtvání: proč vyhodit 20 cm drahé příze, když bych z ní třeba ještě kousek uháčkovala?! A další argument proti magickému kroužku: nejde použít na všechny typy přízí, ty hladké se z něj vyvléknou.


Ať už se rozhodnete pro kterýkoli způsob, odstřihávání zbytků se nevyhnete. Ale nevyhazujte je, ještě se budou hodit...

Žádné komentáře:

Okomentovat

T. M. Frazier: King

Ke knize King od americké spisovatelky T. M. Frazier jsem se dostala vlastně náhodou, když mi ji z týmu Megaknihy.cz nabídli jako recen...